Copyright BIFED 2017
 

Festival Ekibi

Festival Ekibi

Hakan Can Yılmaz

Festival Başkanı

Lise öğrenimini Çanakkale Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra 1998 Yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2003 yılından itibaren Bozcaada Sağlık Merkezi’nde doktor olarak çalıştı. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde CHP’den Belediye Başkanı seçilerek, Bozcaada Belediye Başkanlığında göreve başladı.

Yahya Göztepe

Festival Başkan Yardımcısı

İlk, orta ve liseyi Çanakkale’de, yüksek öğrenimini ÇOMÜ Turizm ve Otelcilik meslek yüksek okulu ve İstanbul Üniversitesi Rus Dili Ve Edebiyatı Bölümü’nde yaptı. Bozcaada’da yeme içme sektöründe çalışıyor. Dedelerinden kalan üzüm bağlarından toplanan ürünlerin, doğal üzüm suyu, koruk suyu, üzüm reçeli, kuru üzüm ve kurutulmuş üzüm çekirdeği olarak işlendiği bir imalathanenin sahibidir.

Ethem Özgüven

Festival Koordinatörü

1999’dan beri İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde çalışıyor. Belgesel ve kontra film dersleri veriyor. Marmara Üniversitesi, Viyana Üniversitesi Gazetecilik Enstitüsü, Yıldız Teknik Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Lefke Avrupa Üniversitelerinde dersler verdi.
Altmış farklı ülkede festivallerde ve televizyonlarda gösterilen kontra, deneysel, belgesel filmleri var. Birçok ulusal ve uluslararası film festivalinde jüri üyeliği yaptı.
‘Uluslararası FIMa Video Atölyeleri’, ‘Ulusal Çevre Senaryo Ödülleri’, ‘Antalya Altın Portakal Uluslararası Kısa Film Video Festivali” kurucusu ve yönetmeni.

Petra Holzer Özgüven

Festival Yönetmeni

Viyana Üniversitesi Medya ve İletişim Bilmileri ve Tiyatro Bilimleri Bölümlerini bitirdi. Yüksek lisansını da yine Viyana Üniversitesi’nde tamamladı.
“Uluslararası FIMa Video Atölyeleri”, “Ulusal Çevre Senaryo Ödülleri”, “Antalya Altın Portakal Uluslararası Kısa Film Video Festivali”, Karşı Sanat gibi kurumlarda ve çalışmalarda küratör, uluslararası ilişkiler direktörü, kurucu ve eğitmen olarak çalıştı.
Yazıları çeşitli dergilerde yayınlandı.

Berna Yurudsev

Halkla İlişkiler

Lise öğrenimini M. Kaya Bayazıtoğlu Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 2002 Yılında Niğde Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Teknik Programlar bölümünden mezun oldu. Şu an Eskişehir Anadolu Üniversitesi A.Ö.F. İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi.

Şebnem Konçak Demirtaş

Basın İlişkiler

Anadolu Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Sinema Televizyon eğitiminin ardından Ankara Televizyonu’nda çeşitli belgesel ve TV programlarında yapım-yönetim asistanı olarak sektöre başladı.
1992-2013 yılları arasında özel kanallar ve TRT için birçok program ve belgesele yönetmenlik yaptı.
‘Cumhuriyet Treni’ belgeseli ile 2000 yılı Gazeteciler Cemiyeti En İyi Belgesel Ödülü aldı.
TÜRSAK Vakfı’nda (Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı) Medya Direktörü olarak çalıştıktan sonra 2005–2013 yılları arasında 24 TV Program Müdürü olarak görev aldı.

Ergi İşbilen

Halka İlişkiler

2011 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimi süresince İstanbul Bilgi Üniversitesi Çalışa