Festival Ekibi

Festival Ekibi

Hakan Can Yılmaz

Festival Başkanı

Lise öğrenimini Çanakkale Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra 1998 Yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2003 yılından itibaren Bozcaada Sağlık Merkezi’nde doktor olarak çalıştı. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde CHP’den Belediye Başkanı seçilerek, Bozcaada Belediye Başkanlığında göreve başladı.

Ethem Özgüven

Festival Koordinatörü

1999’dan beri İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde çalışıyor. Belgesel ve kontra film dersleri veriyor. Marmara Üniversitesi, Viyana Üniversitesi Gazetecilik Enstitüsü, Yıldız Teknik Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Lefke Avrupa Üniversitelerinde dersler verdi.
Altmış farklı ülkede festivallerde ve televizyonlarda gösterilen kontra, deneysel, belgesel filmleri var. Birçok ulusal ve uluslararası film festivalinde jüri üyeliği yaptı.
‘Uluslararası FIMa Video Atölyeleri’, ‘Ulusal Çevre Senaryo Ödülleri’, ‘Antalya Altın Portakal Uluslararası Kısa Film Video Festivali” kurucusu ve yönetmeni.

Petra Holzer Özgüven

Festival Yönetmeni

Viyana Üniversitesi Medya ve İletişim Bilmileri ve Tiyatro Bilimleri Bölümlerini bitirdi. Yüksek lisansını da yine Viyana Üniversitesi’nde tamamladı.
“Uluslararası FIMa Video Atölyeleri”, “Ulusal Çevre Senaryo Ödülleri”, “Antalya Altın Portakal Uluslararası Kısa Film Video Festivali”, Karşı Sanat gibi kurumlarda ve çalışmalarda küratör, uluslararası ilişkiler direktörü, kurucu ve eğitmen olarak çalıştı.
Yazıları çeşitli dergilerde yayınlandı.

Ergi İşbilen

Halka İlişkiler

2011 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimi süresince İstanbul Bilgi Üniversitesi Çalışan Öğrenci Programı kapsamında dört yıl bölümün internet televizyon kanalında çalıştı. 2008 – 2010 yılları arasında farklı dönemlerde Tarlabaşı Toplum Merkezi’nde etüt ve Parlayan Çocuk dergisinde gönüllü oldu. CNNTürk ve NTV kanallarında staj yaptı. 2014 yılında Dünya İşçi Örgütü, Turin Üniversitesi, Turin Politeknik Üniversitesi ve UNESCO Dünya Kültür Merkezi ortaklığında yürütülen ‘Kalkınma için Dünya Tarih ve Kültür Mirası Projeleri’ yüksek lisans programından mezun oldu. Ekim 2014’den beri BIFED’de çalışıyor.

Berna Yurudsev

Halkla İlişkiler

Lise öğrenimini M. Kaya Bayazıtoğlu Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 2002 Yılında Niğde Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Teknik Programlar bölümünden mezun oldu. Şu an Eskişehir Anadolu Üniversitesi A.Ö.F. İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi.

Şebnem Konçak Demirtaş

Basın İlişkiler

Anadolu Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Sinema Televizyon eğitiminin ardından Ankara Televizyonu’nda çeşitli belgesel ve TV programlarında yapım-yönetim asistanı olarak sektöre başladı.
1992-2013 yılları arasında özel kanallar ve TRT için birçok program ve belgesele yönetmenlik yaptı.
‘Cumhuriyet Treni’ belgeseli ile 2000 yılı Gazeteciler Cemiyeti En İyi Belgesel Ödülü aldı.
TÜRSAK Vakfı’nda (Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı) Medya Direktörü olarak çalıştıktan sonra 2005–2013 yılları arasında 24 TV Program Müdürü olarak görev aldı.

Burcu Halaç

Tercüme

2011 yılında Boğaziçi Üniversite Çeviribilim Bölümü’nden mezun oldu. Lisans eğitimi sırasında Komşu ve İletişim Yayınları’nda staj yaptı; Documentarist başta olmak üzere çeşitli belgesel film festivallerinde çalıştı. Yüksek lisans eğitimine Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde devam ediyor ve serbest zamanlı çevirmen olarak çalışıyor.

Ofis Koordinatörü

Ergi İşbilen

PR

Berna Yurdusev

Tercüme

Burcu Halaç

Web sorumlusu

Antoine Le Villain

Grafik Tasarım

Ece Kurtboğan
Ülker Aral
Erser Akar
Sandra Penso

Foto

Delizia Flavaccento

Basın

Şebnem Konak

Ödül Heykeli

Selcuki&Ali

Festival Cantası

Zeycan Alkış

Açılış ve Ödül Sunuşları

Funda Alp

Konuk Ağırlama

Gül Ünsever
Züre Gökdağ
Berna Yurdusev

Festival Ofisi

Ergi İşbilen
Gökçe Uysal
Hatice Evren İşbilen

Sosyal Medya

Cağla Demirbaş
Ülker Aral
Can Ünsal

Gösterim Salon Sorumluları

Deniz Sunar
Faruk Kaba
Melis Kökenek
Tuğana Dereci
Nisan Şir
Beste Yıldıran
Yaren Karadaş
Güney Ceylan

Video – Fotoğraf

Tuğkun Zeroğlu
Barış Eksen

Soru-Cevap Tercüme

Burcu Halaç
Mehmet Ekinci

Katalog Yapımı

Burcu Halaç
Ergi İşbilen

Grafik Tasarım

Ece Kurtboğan

Film Trafik

Eceworx
Berivan Alabuga
Ergi İşbilen

Film Gösterim Düzenleme

Eceworx
Özgür Oğuz Tuna

Kurullar

Onur Kurulu

Fethi Kayaalp
Haşim Yunatcı
Hilmi Etikan
Kamil Saka
Mücella Yapıcı
Tuğrul Eryılmaz
Ülgür Gökhan

Danışma Kurulu

Alaattin Timur
Ayşe Önal
Arzu Aral
Elif Canan Onat
Feyyaz Yaman
Şafak Pavey
Zeki Dinlenmiş

Bilim Kurulu

Dursun Gökdağ
Erol Katırcıoğlu
Huri Özdoğan
Nurçay Türkoğlu

Sanat Kurulu

Ayşe Deniz Sekban
Ayşegül Selenga Taşkent
Can Candan
Funda Alp
Gevher Gökçe Acar

Ekoloji Kurulu

Emine Girgin
İsmail Duman
Lale Çapalov
Önder Demirer
Şinasi Eskikaya
Ümit Erdem