BIFED 2014

BIFED 2014 Afiş
Image
Yarışma

0 film

11 ülkeden – 4’ü Türkiye’den
Panorama

0 film

15 ülkeden
Özel Gösterimler

0 film

Başvuran Filmler: 31 ülkeden 170 film (%45’i Türkiye dışından)

Filmlerin %50si kadın yönetmenlere ait.

Festivalde temsil edilen ülkeler:

Türkiye, Avusturya, Hindistan, Almanya, Belçika, Çin, Fransa, İtalya, İspanya, Portekiz, Hollanda, İsviçre, Kanada, Amerika, Malezya, Yunanistan, Sırbistan, Polonya, Finlandiya, Gürcistan

İzleyiciler

Toplam İzlenme:0

2 gösterim salonu:

Halk Eğitim Merkezi Salonu: 120 koltuk – 13 gösterim

Armagrandi Otel Salonu: 40 koltuk – 13 gösterim

Açılış ve Kapanış gösterimleri: 250 koltuk (2 oturum)

2600 Toplam İzleyici (Yerel Topluluğun Nüfusu: 1500, Dışarıdan Katılım: 60)

Fotoğraf Sergisi:

250 Ziyaretçi – Açılış

Ödüller

Fethi Kayaalp Büyük Ödülü: (7.000₺)

Bir Avuç Cesur İnsan

Arzu Rüya Köksal, Türkiye

2.’lik Ödülü: (5.000₺)

Arı Yetiştiricisi

Mano Khalil, İsviçre

3.’lük Ödülü: (3.000₺)

Benim Adım Tuz

Farida Pacha, İsviçre

Jüri

...
Mark Achbar
Belgesel Yönetmeni, Yapımcı - Kanada
...
Nathalie Borgers
Belgesel Yönetmeni, Belçika
...
Konstantin Bojanov
Belgesel & Kurmaca Film Yönetmeni, Yapımcı, Video Sanatçısı - Bulgaristan
...
Yeşim Ustaoğlu
Film Yönetmeni, Türkiye
...
Tül Akbal
Sinema yazarı, Sinema Kuramcı, Türkiy
...
Seray Genç
Sinema yazarı, Film Magazin Editörü, Türkiye
...
Cüneyt Cebenoyan
Sinema yazarı, Türkiye

Seçiçi Komite

Efi Latsoudi (Belgesel Yönetmeni, Yunanistan)

Şükran Dinlenmiş (Dramaturg, Editör, Türkiye)

Petra Holzer (Belgesel Yönetmeni, Avusturya)

Paralel Program

Atölye
Atölye

Alper Maral: Belgesel Sinemada Müzik 2 Gün (6 Saat), 20 Katılımcı

Fotoğraf Sergileri
Fotoğraf Sergileri

Lena Deinhardstein (Avusturya): Kırgızistan Aykan Özener (Türkiye): Okul İki sergi Aralık ayında İstanbul'da Karşı Sanat'ta sunulacak. Aykan Özener’in ``Okul`` sergisi bahar 2015 yılında Viyana'da sunulmuştur (BIFED-Kultur Horizonte- Karşı Sanat İşbirliği ile).

Zeytin Buluşması
Zeytin Buluşması

Oturum Başkanı: Şafak Pavey (CHP Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı), Panelistler: Murat Narin (Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi Kurucu Üyesi), Ümit Erdem (Ege Üniversitesi, Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi),Özer Akdemir (Evrensel Gazetesi), Abidin Ertuğrul (Zeytin Üreticisi)

Festival Ödülü ve Çantası Tasarımı

Heykeltıraş:
Erim Bayrı
Grafikler:
Zeynep Özdemir
Festival Çantası:
Cem Dinlenmiş

Festival Ekibi

Festival Başkanı:

Dr. Hakan C. Yılmaz

Festival Başkan Yardımcısı:

Yahya Göztepe

Festival Koordinatörü:

Ethem Özgüven

Festival Yönetmeni:

Petra Holzer

Basın Sözcüsü:

Şebnem Konçak Demirtaş

Editör:

Şükran Dinlenmiş

Tüge Gülşen

Halkla İlişkiler:

Berna Yurudsev

Konaklama Koordinatörü:

Emel Ereğeli

Sosyal Medya:

Ergi İşbilen

Ecem Cennet Sarıgül

Festival Ofisi:

Ergi İşbilen

Feride Demirhan

Gösterim Salonları:

Selin Gündüz

Ezgi Karagöz

Duygu Boyalı

Fotoğraf Sergi Alan Sorumlusu:

Selin Kartaloğlu 

Jüri Ağırlama:

Ecem Cennet Sarıgül

Festival Çekimleri:

Efe Yerçe

Mehmet Paylaslıoğlu

Festival Teknik Ekip:

Eceworx

Çeviri:

Tüge Gülşen

Burcu Halaç

Katalog:

Burcu Halaç

Ergi İşbilen

Antoine Le Villain

Fotoğrafçılar:

Aykan Özener

Erbil Balta

Alaattin Timur

Web tasarım ve  Ağ Yöneticisi:

Ela Tasarım Reklam

Sosyal Medya Tasarımı:

Güneş Eliküçük

Çanta Tasarımı:

Cem Dinlenmiş

Zehra Talay

Sponsorlar ve Destekçiler

Ana Sponsor

Bores A.Ş.

Diğer Sponsorlar:

ESİT

Kalan Müzik

Z Yapım

Corvus Travel

Mekan Sponsorları:

Halk Eğitim Müdürlüğü

Armagrandi Otel

Ödül Sponsorları:

Fethi Kayaalp Büyük Ödülü: Bozcaada Kaymakamlığı

2.lik Ödülü: Bozcaada Belediyesi

3.lük Ödülü: BOZTİD (Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği)

Sergi Sponsorları:

Kultur Horizonte

Karşı Sanat Çalışmaları

Avusturya Kültür Forumu

Destekleyen Festivaller:

Cinemambiente

Dokumentarist

Nar Film Festivali

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali

Uluslararası İşçi Filmleri Festivali

Uluslararası İstanbul Film Festivali

Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali

Basın

TV –  Görünürlük

CNN-Türk: Afiş

NTV: Gece Gündüz

TRT: Panorama

Radyo – Görünürlük 

TRT1: 5. Gün 

TRT1: Eko Yaşam

TRT1: Sesli Rehber

RS-FM: Yeşili Nasıl?

İnternet – Sosyal Medya:

BIA.net

Cumhuriyet

Radikal

Zaman

Cosmo Türk

Sol-Portal

Sendika.org

Yazılı Basın:

Cumhuriyet

Star

Birgün

Milliyet

Evrensel

Die Brücke

Hürriyet Daily News

Today’s Zaman

Zaman

Buğday 

Uluslararası Medya/Haber Bülteni:

Videobrasil – Haber Bülteni /Sosyal Medya

Cinemambiente – Sosyal Medya

Avusturya Dışişleri Bakanlığı – Haber Bülteni

Arjantin Belgesel Ağı – Haber Bülteni

DOK.at

DOK.net

Belçika Film Komisyonu – Haber Bülteni 

Dokumentarist – Sosyal Medya

Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali – Haber Bülteni

Konuklar

Şafak Pavey, CHP Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, İnsan Hakları ve Çevre Aktivisti

Nuray Muştu, Uluslararası İstanbul Film Festivali Koordinatörü (İKSV)

Abidin Ertuğrul, Kultur Horizonte, Viyana

Necla Algan, Sinema yazarı

Alaatin Timur, sendika.org, Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 

Heiko Heinisch , Tarihçi, Viyana

Nina Scholz, Tarihçi, Viyana

Aslı Dede, Yeşil Yaşam, Radyo Program Yapımcısı, İstanbul

Prof. Ümit Erdem, Ege Üniversitesi

Özer Akdemir, Evrensel Gazetesi

Emine Girgin, İstanbul Çevre Mühendisleri Odası Başkanı

Süleyman Çihangiroğlu, Nesin Vakfı

Ayla Kanbur, Yeditepe Üniveristesi, Sinema yazarı

Esra Açıkgöz, Cumhuriyet Gazetesi

Can Candan, Belgesel Yönetmeni, İstanbul

Erasmus Öğrencileri – Belçika, Hollanda, Letonya, Almanya, Danimarka, İtalya 

Efi Latsoudi, Belgesel Yönetmeni, Yunanistan

Nika Tsiklauri, Belgesel Yönetmeni, Gürcistan

Nilüfer Saltık, Yapımcı

Zekiye Ergün, TRT Yapımcısı

Üyelikler