Başka Bir Cennet

Yönetmen: Olivier Magis

Belçika, 2019

82′

Sinopsis

Elli yıl önce Chagos Adaları’nın tüm Creole nüfusu İngiliz yetkililer tarafından sınır dışı edildi. Bu gizli operasyon, en büyük adayı ABD Donanması’na askeri üs kurabilmesi için kiralamak amacıyla gerçekleştirildi. Şimdi, kira süresi dolmak üzereyken, Chagoslu sürgünler vatanlarını kurtarmak için mücadele ediyor. Birleşik Krallık’taki mücadelelerine liderlik eden karizmatik kadın Sabrina Jean. Halkının sonunda eve dönebilme umudu uğruna; Vatansız İnsanlar için Dünya Futbol Kupası’na katılım da dahil olmak üzere amansız aktivizmiyle, toplumundaki umut ateşini canlı tutmaya çalışıyor.

Yönetmen Özgeçmişi

Olivier Magis, Brüksel’de yaşayan Belçikalı bir film yapımcısıdır. Yakın zaman önce, 2019 Oscar® Ödülleri için shortlist’e giren ödüllü kısa film “May Day”in ortak yönetmenliğini yaptı. Ayrıca Brüksel’deki film okullarında sahne yönetmenliği ve belgesel dersleri vermektedir. “Başka Bir Cennet” onun ilk uzun metrajlı belgeselidir.

Künye

Prodüksiyon Şirketi: Yapımcı: Ortak Yapımcı: Görüntü Yönetmeni: Ses: Kurgu: Olivier Magis Clin d’oeil films Hanne Phlypo Karim Aitouna & Thomas Micoulet (Haut les Mains Productions) Isabel de la Serna (Playtime Films) Jonathan Wannyn Joachim Philippe Thibaut Darscotte Sophie Reiter Marie-Hélène Mora

Fragman

Video Mesaj