CENNET VE DÜNYA ARASINDA

CENNET VE DÜNYA ARASINDA

CATEGORY

Panorama 2015, Yerel Yaşam – Yaşam Hakkı

David Fernández de Castro

İspanya, 2013, 60′

Kurgu: Román Parrado
Görüntü: Román Parrado
Ses: Juan Sánchez “Cuti”
Yapımcı: Antoni Folguera

Armagrandi Hotel, Perşembe 13:00- 15:00

Sinopsis: 1976 yılında buldozerler, Yarımada’daki en büyük tatil yeri olması planlanan projenin temelleri üzerinde çalışmaya başladı. Proje, kalan son sulak arazi parçası olan Aiguamolls de l’Empordá üzerinde 64.000 yazlık ev inşa etmekti. Jordi Sargatal’ın önderliğindeki bir grup genç insan, halihazırda zaten başlamış olan çalışmaları engellemek için adım attılar. Böylece Aiguamolls de l’Empordá için yedi yıl sürecek bir savaş başlamış oldu.
“Cennet ve Dünya Arasında” kurulu sisteme meydan okuma cesaretini gösteren bir grup genç insanın hikâyesi. Bu gençler bütün cesaret ve becerileriyle savaşarak, günümüzde Güney Avrupa’daki en büyük kuş sığınaklarından biri olan arazinin yok edilmesinin önüne geçtiler. Mücadele, parlamentodaki oy birliğiyle 13 Ekim 1983’te sona erdi; Katalonya’daki ilk doğa parkı böylece kurulmuş oldu.

Yönetmen: David Fernández de Castro, El Papus, Anatomía de un Antentado, La Muerta Silenciado ve Herbolarium gibi belgesellerin yönetmenliğini ve senaristliğini yaptı. TV3, UNESCO ve Zarazago Expo 2008, Tibidabo ya da Cuatro için belgeseller, programlar ve görsel işitsel materyaller üzerinde çalışıyor. Bir belgebilimci olarak, aralarında El Fossar, Bicycle, Spoon, Apple ve De Nens’in de olduğu pek çok görsel-işitsel işte yer aldı.

website:
http://www.lastormedia.com/

trailer:
http://www.lastormedia.com/#!d–aiguamolls–trailer-eng/c15w8

  • Bozcaada Belediye Başkanlığı Bozcaada, Türkiye

  • info@bifed.org