SAN JUAN’IN HAYALİ

CATEGORY

Gaia Öğrenci 2015, Yerleşimler

Jan Pawel Trzaska

Polonya, 2012, 48′

Kurgu: Ireneusz Grzyb
Görüntü: Jan Paweł Trzaska, Joaquin del Paso
Müzik: Marin del Paso

Halk Eğitim Merkezi, Cuma 16:00- 18:00

Sinopsis: Sierra Madre’deki bir köyde kadim Mixteco kültürünün son temsilcileri yaşar. Modern medeniyetle beraber kimliğinden mahrum kalan bu kültürün yüz yüze olduğu daha da büyük bir tehlike vardır: şiddetli yağmur esnasında köyü yok edebilecek bir toprak kayması. Yerel lider felaketi önlemeye çalışır.
Köye bir jeolog çağırmak ister, böylece yaklaşan tehlike resmi olarak da onaylanabilecektir. Ama yardım gelmez; köyün sakinlerine de acizane bir şekilde felaketin gerçekleşmesini beklemek düşer.

Yönetmen: Film yönetmeni, görüntü yönetmeni ve fotoğrafçı olan Jan Pawel Trzaska, Lodz’daki Film Okulu’nun Sinematografi Bölümü’nden, Varşova’daki Fotoğrafçılık Akademisi’nden ve Film ve Televizyon Akademisi’nden mezundur. Yönetmen ve görüntü yönetmeni olarak belgeseller, kısa filmler, televizyon programları ve video klipler üzerinde çalıştı. Filmleri ve fotoğrafları dünya genelinde pek çok festival ve sergide sunuldu.

Jaquin de Paso, yönetmen ve görüntü yönetmenidir. Meksika doğumludur. 2007 yılında Küba’daki Devlet Film Okulu’nda Sinema Yönetmenliği ve Senaryo Yazarlığı derslerini tamamladı. Şu an Lodz Film Okulu’nda sinematografi eğitimi almaktadır. Kısa filmleri ve belgeselleri dünya genelinde film festivallerinde gösterilmiştir.

  • Bozcaada Belediye Başkanlığı Bozcaada, Türkiye

  • info@bifed.org

#BIFED2020 Ana Yarışma ve Panorama filmlerini izlemek için
bifedonline.org

Türkiye Panorama filmlerini izlemek için
youtube.com/c/BIFED