SEBZE İLE BAŞKA BİR YÖNTEM

CATEGORY

Gıda, Panorama 2015

Anne Closset

Belçika, 2015, 67′

Kurgu: Guido Welkenhuysen
Görüntü: Anne Closset
Müzik: Max Vandervorst
Ses: Corinne Dubien, Gérald Wang, France Wagener, Anne Closset
Yapımcı: Anne Closset

Armagrandi Hotel, Cuma 16:00- 18:00

Sinopsis: “Başka Yöntem”, vatandaşların tüketiciler ve çiftçiler arasında geliştirdiği yeni ortaklık modelleri deneyiminin toplumu değiştirme gücü olup olmadığını soruyor.
Yönetmen, kendisinin de üyesi olduğu dayanışma alım grubundan başlayarak onu Brüksel’den Zagreb’e doğru bir yolculuğa çıkaracak dinamik bir ağın parçası olur. Amaç gittikçe büyüyen bir hareket olan Toplum Destekli Tarım (TDT) grubuyla tanışmaktır.
Gıdayı tüketen ve üretenler doğrudan bir bağ kurdukça, bütün canlı şeylere duyarlı, alternatif bir tüketim şekli oluşturmuş olurlar.
TDT deneyi, herkesi ilgilendiren gıda meselesi yoluyla insan etmenini tekrar değiş tokuşun merkezine koyar.
Değişimin özneleri olabilir miyiz acaba?

Yönetmen: Anne Closset, aynı zamanda bir kameraman, senarist, yönetmen ve yapımcıdır. Kimliklerimize ve ütopyamıza meydan okuyan projelere dâhil olma gibi bir yeteneği var. Filmlerine incelikli renkler getirmesine katkıda bulunan duyarlılığıyla kameraya aldığı istisnai deneyimleri çekmekten hoşlanıyor. Film çekme sürecinde belirli katılımcı mekanizmalar kurarak farklı ve zenginleştirici bakış açıları ve eylemlerin ifade edilmesine olanak tanıyor. Anna Closset, bu yeni projesinde dikkatini Brüksel’deki GASAP ağına çeviriyor. “Başka Yol” (sebzelerle) yönetmenin altıncı auteur belgeseli.

website:
http://www.athanor-production.be/

trailer:

  • Bozcaada Belediye Başkanlığı Bozcaada, Türkiye

  • info@bifed.org

#BIFED2020 Ana Yarışma ve Panorama filmlerini izlemek için
bifedonline.org

Türkiye Panorama filmlerini izlemek için
youtube.com/c/BIFED