FESTİVAL EKİBİ

FESTİVAL BAŞKANI

HAKAN CAN YILMAZ

Lise öğrenimini Çanakkale Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra 1998 Yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2003 yılından itibaren Bozcaada Sağlık Merkezi’nde doktor olarak çalıştı. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde CHP’den Belediye Başkanı seçilerek, Bozcaada Belediye Başkanlığında göreve başladı.

FESTİVAL KOORDİNATÖRÜ

ETHEM ÖZGÜVEN

1999’dan beri İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde çalışıyor. Belgesel ve kontra film dersleri veriyor. Marmara Üniversitesi, Viyana Üniversitesi Gazetecilik Enstitüsü, Yıldız Teknik Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Lefke Avrupa Üniversitelerinde dersler verdi.
Altmış farklı ülkede festivallerde ve televizyonlarda gösterilen kontra, deneysel, belgesel filmleri var. Birçok ulusal ve uluslararası film festivalinde jüri üyeliği yaptı.
‘Uluslararası FIMa Video Atölyeleri’, ‘Ulusal Çevre Senaryo Ödülleri’, ‘Antalya Altın Portakal Uluslararası Kısa Film Video Festivali” kurucusu ve yönetmeni.

FESTİVAL YÖNETMENİ

PETRA HOLZER

Viyana Üniversitesi Medya ve İletişim Bilmileri ve Tiyatro Bilimleri Bölümlerini bitirdi. Yüksek lisansını da yine Viyana Üniversitesi’nde tamamladı.
“Uluslararası FIMa Video Atölyeleri”, “Ulusal Çevre Senaryo Ödülleri”, “Antalya Altın Portakal Uluslararası Kısa Film Video Festivali”, Karşı Sanat Çalışmaları gibi kurumlarda ve çalışmalarda küratör, uluslararası ilişkiler direktörü, kurucu ve eğitmen olarak çalıştı.
Yazıları çeşitli dergilerde yayınlandı.

TERCÜME

BURCU HALAÇ

2011 yılında Boğaziçi Üniversite Çeviribilim Bölümü’nden mezun oldu. Lisans eğitimi sırasında Komşu ve İletişim Yayınları’nda staj yaptı; Documentarist başta olmak üzere çeşitli belgesel film festivallerinde çalıştı. Yüksek lisans eğitimine Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde devam ediyor ve serbest zamanlı çevirmen olarak çalışıyor.

2020 EKİP

Festival Başkanı
Dr. Hakan Can Yılmaz

Festival Koordinatörü
Ethem Özgüven

Festival Yönetmeni
Petra Holzer

Tercüme
Burcu Halaç
Yaprak Aydın

Grafik Tasarım
Ece Kurtboğan

Sosyal Medya
Güneş Dermenci
Pınar Özkan

Basın Danışmanı
Mustafa Dermanlı

Web Master
Halil İbrahim Ertav

KURULLAR

ONUR KURULU

Fethi Kayaalp
Haşim Yunatcı
Hilmi Etikan
Kamil Saka
Mücella Yapıcı
Tuğrul Eryılmaz

DANIŞMA KURULU

Ayşe Önal
Arzu Aral
Elif Canan Onat
Feyyaz Yaman
Zeki Dinlenmiş

BİLİM KURULU

Lalehan Öcal
Nurçay Türkoğlu

SANAT KURULU

Alaattin Timur
Ayşe Deniz Sekban
Funda Alp
Zeynep Deniz Gökçen

EKOLOJİ KURULU

Emine Girgin
Önder Demirer
Özcan Germiyanoğlu

  • Bozcaada Belediye Başkanlığı Bozcaada, Türkiye

  • info@bifed.org