AŞAĞI YUKARI GALATA

CATEGORY

Gaia Öğrenci

Cağan Duran & Ali Uluç Kutal

Türkiye, 2015, 80′, Türkçe

Görüntü: Çağan Duran

Kurgu: Ali Uluç Kutal

Müzik: Ezginin Günlüğü; Pantelis Krasadakis & Michael Bakatsakis; Sait Sepetçi

Ses: Çağan Duran & Ali Uluç Kutal

Yapımcı: Çağan Duran

Salhane, 12.10.2016, 16:00-18:00

Sinopsis: “Librairie de Pera” İstanbul’un yaşayan en eski kitapçı dükkânlarından biridir. 20. yüzyılın başlarında Galata’da kurulan Librairie de Pera, mahallenin kozmopolit kültürünün bir asırdır sessiz bir tanığı konumundadır. Kitapçı, süregiden kentsel dönüşüm dolayısıyla 2013 yılında kapanmıştır. İzleyici, Librairie de Pera’nın hikâyesi üzerinden, Galata’nın zamanla değişen demografik yapısını görmeye davet edilir. “Yüksekkaldırım”ın yerlileri, sanatçıları, esnafı ve gündelik emekçileri bizlere bu sürecin işleyişini anlatmaktadırlar.

Biyografi: Çağan Duran Kültürel Çalışmalar bölümünde yüksek lisans öğrencisidir. Doktorasını da benzer konularda yapmayı planlamaktadır. Bunun yanı sıra, kendi film projelerini geliştirmek ve bunları yakın bir gelecekte hayata geçirmek istemektedir.

Ali Uluç Kutal, sosyoloji lisansını yeni tamamladı. Bu süreç içerisinde ayrıca Film Çalışmaları’nda yandal yaptı. Türkiye’nin sayılı film festivallerinde çalışmaktadır. Yakın gelecekte bağımsız belgesel projelerine devam etmeyi istemektedir.

Trailer

  • Bozcaada Belediye Başkanlığı Bozcaada, Türkiye

  • info@bifed.org

#BIFED2020 Ana Yarışma ve Panorama filmlerini izlemek için
bifedonline.org

Türkiye Panorama filmlerini izlemek için
youtube.com/c/BIFED