KOMOREBİTATCHİ

CATEGORY

Gaia Öğrenci 2015, Yaşamın Gölgeli Alanları

Sophie Perrier, Masanori Omori

Japonya, 2014, 14’57”

Kurgu: Sophie Perrier
Görüntü: Masanori Omori
Ses: Sophie Perrier & Adrien Kessler

Halk Eğitim Merkezi, Cuma 13:00- 15:00

Sinopsis: Oduncular bir ağaç kestiklerinde bir tanrıyı evinden ettiklerini bilirler. Yere yatırılmış ağaç gövdesi, yeni bir fidan dikilene ve tanrının gidecek yeni bir yeri oluncaya kadar çarşaflarla örtülür. Bu unutulmus yerin yaşlanan nüfusunun bu olayı kutlaması, ormanın yaşadığını gösterir. Böylece burada yaşayan son insanlar da öldüğünde, ormanın tanrısı, onlara büyük saygı göstermiş olan bu insanların varlığının bir kanıtı olmaya devam edecek.

Yönetmen: Masanori Omori, 1986 yılında Tokyo’da doğdu. Yeni Kaledonya’da ve Japonya’da büyüdü. Siyasal Bilimler okurken yönetmen olarak çalışmaya, film çekmeye ve teknisyenlik yapmaya başladı. Mezun olduktan sonra ESEC’te sinema yönetmenliği okumaya Paris’e gitti. 2013 yılından beri yönetmen, görüntü yönetmeni ve yapımcı asistanı olarak Paris’te çalışmaktadır.

Sophie Perrier 1984 yılında İsviçre’nin Vevey şehrinde doğdu. Lozan Üniversitesi’nde Siyasal Bilimler okuyup Heidelberg Üniversitesi’nde Erasmus yaptıktan sonra yüksek lisansını Cenevre Üniversitesi’nin Avrupa Çalışmaları Sanatı bölümünde tamamladi. Daha sonra Avrupa Konseyi’nin Kuzey-Güney Merkezi için Lizbon’da çalıştı. İsviçre’ye döndüğünde Zürih’teki bir yayınevi için proje yöneticisi olarak çalıştı. Bunu takiben Cenevre Sanat ve Tasarım Üniversitesi’nin “Cinéma/cinema du reel” bölümünde lisans eğitimine başladı.

website:
http://head.hesge.ch/cinema/

trailer:

  • Bozcaada Belediye Başkanlığı Bozcaada, Türkiye

  • info@bifed.org

#BIFED2020 Ana Yarışma ve Panorama filmlerini izlemek için
bifedonline.org

Türkiye Panorama filmlerini izlemek için
youtube.com/c/BIFED