İklim Arafı

Yönetmen: Elena Brunello, Paolo Caselli, Francesco Ferri

İtalya, 2019

42′

Sinopsis

Climate Limbo, iklim değişikliğinin göçleri nasıl etkilediğini ve yoksulluğu ve savaşları nasıl körüklediğini araştırıyor. 2050 yılına kadar, iklim değişikliği ile ilgili afetler 250 milyona varan sayıda insanı yerinden edebilir. Hayatlarının iklim değişikliğinden nasıl etkilendiğine ışık tutan Akdenizli çiftçilerin, iklim mültecilerinin ve bilim insanlarının seslerinin öncülüğünde bir yolculuk.

Yönetmen Özgeçmişi

Elena Brunello (1987) bir belgesel yazarı, dünyanın en büyük kurgusal olmayan düzyazı topluluğu olan The Video Consortium’ın programcısı ve İtalyan VOD platformu ITsART’ın proje yöneticisidir. Brunello’nun ikinci belgeseli olan İklim Arafı dünya çapında 20´den fazla ülkede gösterildi ve 2019 yılında Cinemaambiente tarafından verilen Speacial Mention ödülüne layık görüldü. Brunello, yazar ve yapımcı olarak birkaç filmyapım şirketi ile çalışmakta.

Paolo Caselli (1993), Milanlı yönetmen ve yapımcıdır. 2016 yılında çevre belgesellerine odaklanan bağımsız bir yapım şirketi olan Dueotto Film’i kurdu. Caselli Mimarlık Fakültesi’nden mezun olan bir piyanisttir. 2017’de Manhattan Film Festivali’nde en iyi film ödülüne layık görülen Avusturyalı yönetmen Maschina’nın kısa filmi Jonah’ın film müziklerini besteledi.

Francesco Ferri (1991) İtalyan yönetmen ve Caselli ile birlikte Dueotto Film’in kurucusudur. Luchino Visconti Film Okulu mezunudur. 2017’de Avusturya filmi Jonah’ın görüntü yönetmenliğini yaptı. Şimdilerde, reklam filmleri, müzik videoları ve televizyon reklamları çekip yönetmekte.

Künye

Yazar: Elena Brunello, Paolo Caselli, Francesco Ferri

Kurgu: Dueotto Film

Prodüksiyon: Italy

Yapımcı: APS Cambalache, Dueotto Film

Fragman