Anka Kuşu

Yönetmen: Ethem Özgüven, Ulaş Beşoklar

Türkiye,  2023

40′

Sinopsis

Anka Kuşu Yıkılmış şehir, esasında daha fazla şehirdir. Şehri bir arada tutan binaları, sokakları, anıları yıkıntılar altında kaldıktan sonra kalandır belki de şehir. Bu düzende olağan hal nasıl bir yavaş, görünmez kılınan kıyım ise, iş cinayetleri, ekokırım, yerinden etmeler, hayvan kırımı, kadın cinayetleri, ırkçılığın normalleştirilmesi ise, afet hali bunun sadece sıkıştırılmış şekli. Bütün bu trajediden ve yıkıntıdan çıkan bir sesle ayağa kalkacağız. Güzel bir ses bizi biraraya getirecek birleştirecek ve güçlendirecek. Hatay Akademi Orkestrası bunun için küllerinden doğan Anka Kuşu gibi ayağa kalkıyor. Dayanışma ve sevginin sesi bu ses.

Halk Eğitim Merkezi

11.10.2023 – Çarşamba – 21:00

Yönetmen Özgeçmişi

Ulaş Beşoklar

Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema-Televizyon bölümünden mezun oldu. 2005 yılından bu yana çeşitli marka ve müzisyenlere video projeler üretiyor; 2012 yılından itibaren farklı yaş gruplarıyla, film ve belgesel fotoğraf atölyeleri düzenliyor. Son yıllarda video üretiminin yanında belgesel ve sokak fotoğrafçılığı da yapıyor.

Ethem Özgüven

Birçok kısa film belgesel ve deneysel film yaptı. Videoart ve Kontra kampanyalar yaptı. Bazı makaleleri farklı mecralarda yayınlandı. Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesinde Öğretim Üyesi.

Künye

Kamera: Adil Çetinkaya, Aksel Anıl, Berk Armağan, Cevat Ezgin, İmre Azem, Mehmet Avcu, Özge Su Cadun, Ulaş Beşoklar
Kurgu: Adil Çetinkaya, Ege Davrak, Berk Armağan, Aksel Anıl
Ses: Levent Menekay
Yapımcı: Petra Holzer, Ulaş Beşoklar, Ethem Özgüven